Az első nap az iskolában (mármint pályaorientációs…)

Iskolánkban most először megtartottuk a pályaorientációs napot, ahol több mint 300-an vettek részt a továbbtanulás előtt álló, vagy ahhoz közelítő diákok.  A napot az Igazgató Úr köszöntő beszéde indította. Ezt követően játékos feladatok bemutatásával akartuk felhívni a figyelmet a sportcsarnokunk felszereltségére és előnyeire. A 9. illetve 10. osztályos tanulók segédkeztek ennek és a középiskolában zajló összes többi programnak a lebonyolításában. Személy szerint leginkább sporteszközöket pakoltam a sorversenyeket bemutató diáktársaimnak, viszont annak visszakerüléséről már a fiúk gondoskodtak. Saját és őszinte véleményként azt mondanám, hogy ez a nap hatékonyan és sikeresen ismertette iskolánk adottságait, az ágazatok sajátosságait és az egész ESZI-s élet légkörét. Összességében igazán hasznos és ismeretterjesztő nap volt. A nap végén végül mindenki egy kisebb ajándékkal távozott.

Bali Eszter

A pályaorientációs nap egyik tanulónkat, Szilágyi Boglárkát is megihlette, aki az alábbi rajzot készítette: